Doplnky k oknám – parapety na mieru, žalúzie, siete proti hmyzu, montážny materiál, výstuže, sendvičové výplne, podkladové profily

e-shop

Aglomramor

Aglomramor je materiál zložený z vybraných prírodných kameňov bridlice, ktorá stanovuje 95% hmoty a polyesterovej živice ako spojiva. Vystupuje v celej škále farieb a v rovnakej farbe, umožňuje použitie na veľkých plochách. Z aglomerátu mramoru navyše môžeme vytvárať duplicitné vzory a farby, čo je jedna z jeho silných stránok v oblasti dizajnu a výzdoby vnútra. Parapety interiérové z konglomerátu mramoru sú určené pre montáž z plastovými, drevenými a hliníkovými oknami. Vzhľadom na rozdiely v štruktúre konglomerátov, jemne zrnitý materiál vo vzťahu k hrubo zrnitému, má trikrát menšiu nasiakavosť (absorpcie vody), dvakrát pevnejší v ohybe, a približne o 30% vyššiu pevnosť v tlaku. Fyzikálno-mechanické vlastnosti aglomramoru často prekračujú tie charakteristické pre prírodný kameň. Tento materiál je odolný voči nárazu a oderu, odolný voči extrémnym teplotám a je ľahší ako prírodný kameň. Nízka nasiakavosť aglomerátu mramoru chráni proti škvrnám a umožňuje jednoduché čistenie a udržiavanie čistoty.

 

ÚDRŽBA

Metódy starostlivosti o konglomerát, je rovnaký ako o prírodný kameň. Použivajú sa len prostriedky na starostlivosť o neutrálnom pH. Spôsob starostlivosti je závislý na type materiálu (napr. konglomerát na baze mramoru alebo žuly). Hlavným nepriateľom konglomerátu sú cudzorodé látky, ktoré, ak nie sú odstránené, zanechávajú nebezpečné patina, ktoré spôsobujú stratu lesku a poškodenie povrchu. So zanedbateľnou absorpciou zložiek konglomerátu, majú vysokú odolnosť voči škvrnám a ľahko sa čistia.

Pre aktuálnu starostlivosť sa odporúča používať prírodné vosky a silikóny na údržbu mramoru, alebo kryštalizujúce produkty, ktoré reagujú s prvou vrstvou mramoru a zatvrdzujú jeho povrch.

Nemali by ste používať aktívne korozívne chemikálie na čistenie okenných parapetov, ako je "hrdza a kameň" - oni často spôsobujú škodu, matnosti a zmeny v štruktúre kameňa.

Konglomeráty, z ktorých sú vyrobené parapety sú citlivé na kyseliny, kyslé sekrécia ovocie (citrón), citlivá na dlhodobé aktívne pigmenty (napr. rozliane a ponechané potravinárske farbivá, cola, červené víno, atď). Pre ochranu voči škvrnám vyplývajúce z vyššie uvedených látok, môžeme predísť impregnovaním parapiet. Mali by byť použité impregnačné prostriedky (konzervanty), pre prírodný mramor v súlade s ich pokynmi. Tieto opatrenia sú široko dostupné v obchodoch s komerčne stavebnou chémiou.

Vzhľadom na fyzikálne a mechanické vlastností a bezpečnosti užívateľov, zakázané je nadmerné zaťaženie parapetu v jednom bode (napr. stávajúc na parapet alebo chôdza po nich).

Tel.: 046/5192600, Fax: 046/5192626
VAŠA s.r.o., Andreja Hlinku 86, 972 71 Nováky, Slovenská republika
Kontaktujte nás!
+421 902 92 92 92
E-mail: obchod@vasagroup.sk